FI SV EN

Urheilukoulun talvilajien saapumiserä III/16 valittu

Kaartin jääkärirykmentti 15.3.2016 14.58
Tiedote

Puolustusvoimien Urheilukoulun talvilajien saapumiserä III/16 on valittu. Urheilijat aloittavat palveluksensa 18.4.2016 Kaartin jääkärirykmentissä ja Kainuun prikaatissa.

Kaartin jääkärirykmenttiin:

Alppihiihto (3)

Bäck Robin Casimir, GrIFK
Nihtilä Niklas Rainer, Slalom
Takki Teddy Tuukka, GrIFK

Freestylehiihto (1)

Antell Daniel Johannes, Mobius

Judo (4)

Halonen Pyry Jaakko, Meido
Hänninen Konsta Oskari, Pikadon
Rönkkö Stefan Daniel, Orimattilan Judoseura
Tuurala Henri Matias, Raision Ryhti

Jääkiekko (11)

Eronen Elmeri Antero, TPS
Honkanen Manu Juhani, Tappara
Määttä Olli, Pittsburg Penguins
Nieminen Otto Iivari, TPS
Nyqvist Julius, KooKoo
Pelli Arttu Juhani, KooKoo
Rouhiainen Jere, Tappara
Siiki Oskari Mikael, TPS
Suomela Antti Juhani, Espoon Blues
Tuulola Joni Juhani, HPK
Vähätalo Julius Juho, TPS

Koripallo (4)

Alanen Aapeli Elmeri, Bisons/Fokopo
Kivimäki Aatu Albert, Karkkilan Urheilijat
Niemistö Henri Pertti, Bisons
Tahvanainen Joonas Valtteri, Helsinki Basketball Academy

Käsipallo (9)

Brummer Paavo Pekka, HC West
Hasselblatt Casimir Eric, HIFK
Helander Oliver Nils, Sjundeå IF
Laine Topias Kustaa, HC West
Martin Ian Jakob, Sjundeå IF
Nyman Elias Oskari, Sjundeå IF
Udd Andre, BK
von Numers Claes Alexander, HIFK
Voutilainen Vincent Albert, Sjundeå IF

Lentopallo (6)

Haapakoski Niko Johannes, ETTA
Jauhiainen Miki Markus, Rantaperkiön Isku
Jylhä Lasse Jouko, Kokkolan Tiikerit
Jylhä Lauri Heikki, Kokkolan Tiikerit
Mäntylä Mika Kristian, Jymy
Toivola Matti Ilmari, Nurmon Jymy

Nyrkkeily (4)  

Kallioinen Kalle Eelis, Lahden Kaleva
Nuri Mohammad, Helsingin Kotkat
Silvennoinen Tomi Patrik  
Tretjak Dimitri, Kotkan Voimailijat

Paini (11)

Erkkola Niko Olavi, Ilmajoen Kisailijat
Eronen Tomi Pekka, Popinniemen Isku
Lähdesmäki Miika Joakim, Ilmajoen Kisailijat
Peltokangas Mikko Petteri, Lapuan Virkiä
Piippo Iiro, Vaajakosken Kuohu
Poutanen Mattias Tero, Auranmaan Painiseura
Purolainen Roni Ilmari, KooVee
Purolainen Sakke Petteri, KooVee
Ropponen Vili Tapio, Ilmajoen Kisailijat
Suhonen Miska Juho, Vaajakosken Kuohu
Syrjä Rami Petri, Seinäjoen Paini

Salibandy (11)

Astala Aaro Kustaa, Westedn Indians
Holopainen Riku Kalle, Tapanilan Erä
Juselius Marko Mathias, Viikingit
Laine Olli
Mäkinen Miska Mikael, Tapanilan erä
Peltonen Eemeli Petteri, Seinäjoen Peliveljet
Pentikäinen Miikka Kalevi, LaSB
Ruokostenpohja Jesse Nikolai, SC Classic
Söderling Kevin Michael, Viikingit
Tuominen Sami Sebastian, TPS
Ukkonen Eemil Aleksi, Happee

Squash (3)

Rautiainen Kristian Ilmari, Helsinki Senators
Ruokangas Nuutti Jesperi, Oulun Squash Klubi
Äijänen Jami Matias, JSK Squash

Vapaaottelu (2)

Lukkarinen Aleksi Joni, Barreto Lahti
Repo Tuukka Aleksi, Sisu Gym Järvenpää

Kainuun prikaatiin:

Ampumahiihto (3)

Huhtala Teemu, Kontiolahden Urheilijat
Jaakkola Olli Juhani, Oulun Hiihtoseura
Sormunen Vili Markus, Sumiaisten kunto

Hiihtosuunnistus (3)

Hyppölä Sampo Matias, Sotkamon Jymy
Tervala Miska Markus, Rastivarsat
Toivonen Eevert Ilmari, Pirkkalan Hiihtäjät

Maastohiihto (7)

Gummerus Lauri Johannes, Nivalan urheilijat
Haarala Juuso Heikki, Gamlagarleby IF
Hakala Karri Joonatan, Ylistaron Kilpa
Lepistö Lauri Joonatan, Kouvolan Hiihtoseura
Muhonen Juho Paavo, Ähtärin Urheilijat
Suhonen Verneri Emerik, HU
Vainikka Frans Rene, HU