Urheilukoulun kesälajien saapumiserä IV/16 valittu

Kaartin jääkärirykmentti 12.8.2016 16.33
Tiedote

Puolustusvoimien Urheilukoulun kesälajien saapumiserä IV/16 on valittu. Urheilijat aloittavat palveluksensa 17.10.2016 Kaartin jääkärirykmentissä.

Amerikkalainen jalkapallo (6)

Väänänen Henri Eemeli, Roosters 
Pham Andy, Butchers 
Erkkilä Arttu Juhani, Butchers 
Lehtinen Janne Ilmari, Wolverines 
Wasiljeff Alexander, Waldermar Roosters 
Ylipää Benjamin Samuli, Saints 

Ammunta (6)

Ylönen Miki Johannes, OSU 
Piipponen Mika Alexander, Kuusankosken Ampujat 
Salo Jere-Juhani, Nokian Seudun Ampujat 
Korhola Satu Monika, Mikkelin Ampujat 
Manninen Juho Matti, Raahen Ampujat 
Kopra Niko, OSU 

Golf (3)

Haavisto Simo Iivari, Aurinko Golf 
Lehtovuori Mikko Eemeli, Lahden Golf 
Jenkins Nicolas Michael, Kanavagolf 

Jalkapallo (11)

Khary Ali Omar, PK-35 
Ojala Matias Petteri, PS Kemi 
Sarajärvi Jesse Otto, SJK 
Savolainen Saku Jussi, KUPS 
Mujunen Miikka Roni, FC Lahti 
Vahtera Joonas Eero, VPS 
Marttinen Aati Kasperi, FC Inter 
Dahlström Sebastian, Johannes HJK 
Karjalainen Rasmus, Joonatan AC Oulu 
Öst Jesse Otto, Degerfors IF 
Järvenpää Lassi Ville, HJK 

Kilpatanssi (1)

Lindsröm Benjamin Christoffer, Haminan Have Step 

Miekkailu (3)

Gräsbeck Gunnar Kristian HABDA 
Panelius Rufus Olav Espoon Miekkailijat 
Paavolainen Johannes Jaakko Helsingin Miekkailijat 

Moottoriurheilu (4)

Silander Emil Allan, EMK 
Hänninen Antti Tapani, Salpausselän Moottorikerho 
Manninen Aki Petteri, Hyvinkään Moottorikerho 
Barnes Mika Benjamin, Jämsän Seudun MK 

Pyöräily (2)

Hänninen Jaakko Johannes, TWD-Länken 
Uitto Eemil Jimmy, Lahden Pyöräilijät 

Pyöräsuunnistus (4)

Pietikäinen Sauli Petter, Kouvolan Suunnistjat 
Puolakanaho Sakari Mikko, Hyvinkään rasti 
Lindahl Jesper Alexander, OK Trian 
Nieminen Juho-Verneri, Rastivarsat 

Suunnistus (5)

Ahola Topias Kristian, Navi 
Heinonen Eero Juhani, MS Parma 
Raitanen Topi Olli, Helsingin Suunnistjat 
Sorsa Aleksi Kalevi, Espoon Suunta 
Kuukka Anton, Tampereen Pyrintö 

Tennis (4)

Hedman Alex Heikki, HVS 
Antonen Eero Eemil, TVS-Tennis 
Säätelä Leevi johannes, TVS-Tennis 
Holtari Otto Mikael, HVS-Tennsi 

Triathlon (2)

Af Hällström Joel Gustaf, Triathlon Vantaa 
Hanhela Samu Verneri, Oulun triathlon 

Uinti (4)

Pentti Miika Henrik, Swimming jyväskylä 
Mattsson Matti Toivo, Pori Uimaseura 
Varho Eemil, Rauman uimaseura 
Martikainen Emil Viljami, Rauman uimaseura 

Yleisurheilu (14)

Valle Tuomas Raimo, HKV 
Ofosu Daniel Emil, Turun Weikot 
Tyystjärvi Arttu Aleksi, Imatran Urheilijat 
Antikainen Pekka Santeri, Turun Toverit 
Erikksson Samuli Johannes, Salon Vilpas 
Kyrönviita Samuli Matias, Ikaalisten urheilijat 
Tirkkonen Panu Petteri, Keiteleen kunto 
Kangas Aaron Antton, Kankaanpään Seudun L 
Lehtonen Oskari, Nurmijärven YU 
Aarnivala Ville Mikael, Tampereen pyrintö 
Vainionpää Niko Kristian, Teuvan Rivakka 
Tuominen Mikko Juhani, Lahden Ahkera 
Wecksten Tomas Verneri, Karhulan Urheilijat 
Kantele Viktor Mikko, Borgå Akilles 

Urheiluhieronta (1)

Posti Jere Sakari